TOGG’un, Türkiye’nin Otomobili isminde resmi bir Twitter hesabı bulunuyor. Bu hesap üzerinden yerli otomobil için sık sık paylaşımlar yapılıyor. Bu kez de otomobilin altyapısı ile ilgili önemli bir paylaşım yapıldı.

Bu paylaşıma göre, Türkiye’nin otomobili internet üzerinden güncelleme alacak. Ayrıca ‘seviye 3 ve ötesi‘ otonom sürüşü dönüşümüne de uygun bir altyapıya sahip olacak. İleri seviye sürücü destek sistemleri ile donatılacak olan otomobil bu sayede şehir trafiğinde ve uzun yolculuklarda sürücüsünün yorgunluğunu hafifletecek.

İşte yapılan o paylaşım:

#TürkiyeninOtomobili’nin internet üzerinden güncellenebilir, ‘seviye 3 ve ötesi’ otonom sürüş dönüşümüne de uygun olarak geliştirilen altyapısı ve ileri seviye sürücü destek sistemleri ile şehir trafiğinin ve uzun yolculukların yorgunluğunu hafifleteceksiniz.#YeniLigeYolculuk pic.twitter.com/h5z3vexmvj

— Türkiye’nin Otomobili (@TOGG2022) January 20, 2020

Yerli otomobil teknolojisi ile güvenliği sağlayacak

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş daha önce yaptığı bir açıklamada 2022 yılında yapılacak Euro NCAP çarpışma testinden 5 Yıldız alacakları konusunda iddialı olduklarının altını çizmişti. Otomobilde aktif ve pasif güvenlik donanımları bulunacak.