Spotify hesabı kapatma işlemini yapmadan önce dikkat etmeniz gereken birkaç konu söz konusu.

1- Spotify hesabı silme işlemini yaptıktan sonra kullanıcı adınızı kaybedeceksiniz. Yani aynı kullanıcı adıyla daha sonra yeniden hesap oluşturamazsınız.

2- Spotify hesap silme işleminden sonra kaydettiğiniz bütün müzikler ve müzik listelerini kaybedeceksiniz.

3- Spotify silme işleminden sonra oluşturduğunuz çalma listeleri kaybolacak.

4- Spotify silme işlemini yaptıktan sonra bütün takipçilerinizi kaybedeceksiniz.

5- Spotify hesabınız ücretsiz değil yani Premium üyelik ise, Spotify üyelik silme işlemini yapmadan önce, Premium üyeliğinizi iptal etmelisiniz.

Yukarıda belirttiğimiz uyarıları göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Spotify hesabı silme adımları nelerdir?

Spotify üyelik silme işlemi yapmak için, aşağıdaki adımları takip etmelisiniz.

1-https://www.spotify.com/tr/about-us/contact/ sayfasına gidin ve “İletişim Formu” seçeneğine tıklayın.

2-Ekranınıza gelen sayfada “Hesap” butonuna basın.

3-Daha sonra “Hesabımı kalıcı olarak kapatmak istiyorum” seçeneğine tıklayın.

4-Hesabı kapat” butonuna tıklayın.

5-Karşınıza çıkan sayfada tekrar “Hesabı kapat” seçeneğine tıklayın.

6-Spotify hesap silme işlemini yapmadan önce, Spotify’ın hesabınızı kapattığınızda neler olacağı konusunda yazdığı yazıyı okuduktan sonra “Devam” butonuna basın. Daha sonra hesabı neden kapatmak istediğinize dair bir soru yöneltilecek, cevaplayın ve “Soru Gönder” butonuna basın.

Bu işlemleri sizlere sunduğumuz sıra ile yaparsanız Spotify hesap kapatma işleminiz başarıyla gerçekleşmiş olacaktır.

Eğer isterseniz bu işlemleri yapmadan Spotify hesap silme linki ile direkt hesap silme sayfasına da ulaşabilirsiniz.

Spotify hesap silme linki: https://support.spotify.com/tr/close-account/#_=_

Spotify silme işleminden sonra ne olur?

Spotify hesabı silme işleminden sonra, kullanıcı adınız artık kullanılmaz hale gelir. Aynı kullanıcı adı ile yeni bir hesap açma imkanınız olmaz. Oluşturduğunuz bütün çalma listeleri kaybolur. Beğendiğiniz şarkılara bir daha ulaşamazsınız. Spotify üzerinden takipçileriniz varsa, Spotify silme işleminden sonra takipçilerinizi kaybedersiniz.

iPhone rehber yedekleme nasıl yapılır?

iPhone rehber yedekleme nasıl yapılır? iPhone rehber geri yükleme mümkün mü? Yalnızca iPhone da rehber yedekleme için yeterli mi? Tüm bu sorulara yanıt verdik…

Spotify hesap silme işlemi yaparken, yukarıda da gösterdiğimiz gibi Spotify size hesabınızı kapattığınızda neler olacağı konusunda sizlere bilgi veriyor. Fakat kısaca söylemek gerekirse Spotify hesap silme işlemini yaptıktan sonra Spotify üzerinden ne yaptıysanız hepsi kaybolur.

spotify hesabı silme

Spotify üyelik silme işlemini geri alabilir misiniz?

Spotify bu konu hakkında pek bilgi vermemiş olsa da, bazı kaynaklar Spotify hesap silme işleminden en az 2 hafta sonrasında kadar Spotify hesabınıza girmemenizi tavsiye ediyor. Eğer 2 hafta içerisinde Spotify hesabınıza tekrar giriş yapmaya çalışırsanız Spotify hesap kapatma işleminiz iptal olacaktır.

Bunun dışında eğer Spotify hesap silme işleminden sonra hesap açmak isterseniz, yukarıda da bahsettiğimiz gibi yeni bir kullanıcı adı kullanmalısınız ve çalma listelerinizin saklanmasını istiyorsanız aşağıdaki görselde gösterildiği gibi “Free Hesabını Koru” butonuna basmalısınız.

Spotify hesap kapatma işleminden sonra ücret alınır mı?

Eğer Spotify Premium kullanıcısıysanız, Spotify hesap silme işleminde dikkat etmeniz gereken bazı konular bulunmakta. Bazen Spotify silme işlemi yapıldıktan sonra bile kullanıcılardan ücret alındığı durumlar oluyor. Bu durumun olmasının sebebi ise hesap sildiğiniz zamanın hesap geçiş dönemine denk gelmesi.

Premium hesap kullanıyorsanız ve Spotify hesap silme işlemi yapmak istiyorsanız, bu işlemi hesap faturalandırma döneminden en az iki-üç gün önce yapmalısınız. Aksi takdirde Spotify Premium üyeliğinizin o ayı kapsayan ücretini de ödemek zorunda kalırsınız. Fakat başka hiçbir koşulda Spotify hesap silme işleminden sonra sizden para talep etmemektedir.

Spotify hesap kapatma işlemini sizlere anlattığımız bu yazımızda, Spotify kapatma nasıl yapılır kısaca anlattık. Sizlerin her sorusunu cevaplamaya çalıştığımız Spotify hesabı silme yazımız umarız sizler için yararlı olmuştur.