2019 Kasım ayında Redmi Genel Müdürü Lu Weibing’in akıllı bileklik ve saat açıklamasının ardından bu yıl uygun fiyatlı giyilebilir teknolojiler bekleniyordu. Bugün ise isabetli sızıntılarıyla tanınan Digital Chat Station Mi Fit uygulaması içerisinde yakaladığı bilgileri Weibo’da paylaştı.

Öncelikle cihazın, bir süredir beklenen Mi Band 5 olduğu düşünüldü. Fakat sızıntıların detaylandırılmasının ardından ortaya çıkan cihazın Redmi’nin yeni akıllı bileklik modeli olacağı netleşti. Cihazın tasarımı ve bazı özellikleri Mi Fit uygulamasının kodları içerisinde bulundu.

Bulunan bilgilere göre Redmi Fitness Tracker ismiyle gelmesi beklenen bilekliğin siyah kalın çerçevelerle çevrili küçük bir ekrana sahip olacağı düşünülüyor. Ayrıca, ekranın altında ince beyaz bir çizgi olarak görünen kapasitif bir düğme de yer alacak.

Uygulamada bulunan bilgiler, cihazın hava durumu gibi ayrıntıları gösteren değiştirilebilir saat ara yüzlerine sahip olacağını da söylüyor. Ayrıca bir alarm fonksiyonu, kalp atış hızı sensörü, NFC ile ödeme desteği ve ayrıca müzik çalmayı kontrol etmeyi de destekleyeceği de sızdırılan bilgiler arasında.

Cihazın henüz çıkış tarihi belli olmasa da uygun fiyatlı bir model olarak önümüzdeki aylarda karşımıza çıkacağı düşünülüyor. HMSH01GE model numarasıyla Hint Standartları Bürosu tarafından da sertifika alan cihaz, Mi Band 5 sonrası tanıtılabilir.