PUBG Mobile geliştiricileri, bir süredir Erangel 2.0‘ın piyasaya sürülmesi üzerinde çalışıyor. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi aylardır beklenen harita güncellemesi nihayet ufukta görünüyor. Yeni yayınlanan videoda Mr. Ghost Gaming, bir sonraki Çin Beta sürümünün yenilenen haritayı göstermiş oldu. Videoda gizli bir odada oyunun sevilen Erangel haritasının yenilenen konumlarının işaretlendiğini gösteriyor.

Oyuncuları heyecanlandırmak için olacak ki bunun yanı sıra yeni Karakin haritasından neye benzediğini gösteren bir ekranda videoda yer alıyor. Bu, Tencent Games’in Karakin haritasını yakında mobil ortama taşıyacağı anlamına geliyor olabilir.

Bildiğiniz gibi beta sürümler ya da ilk güncelleme alan yerler genellikle aktif oyun oynayan nüfuslarından dolayı Çin veya Hindistan oluyor. İşte söz konusu güncellemenin Çin’de beta sürümü için hazır olduğu bildiriliyor. Ancak haritanın yeniden düzenlendiği gösterilen videoda yapılan açıklamalardan biri, öncekinden farklı gibi görünen yeni Erangel’in haritası. Erangel 2.0 haritası, arazinin üç adaya bölündüğünü göstermektedir. Yeni detaylarla beraber köprünün değiştiği yenilendiği de ortaya çıkmış oluyor.

PUBG Mobile yavaş yavaş CoD Mobile ile yakınlaşıyor

Bunun dışında yeni güncelleme ilgili bildiklerimize baktığımızda farklı sınıflar ve yeteneklerin geleceği biliniyor. Harita yeni Erangel 2.0’ın bir parçası gibi görünüyor ve buraya bir sürü bayrak yerleştirilmiş. Bu bayraklar farklı grupları veya sınıfları gösterebilir diye düşünüyoruz. Hatta PUBG Mobile’in en büyük rakibi olan Call of Duty Mobile gibi bir sınıflar ve yeteneklerin gelmesi bekleniyor. Gerçi her iki oyunun Tencent tarafından yapıldığı göz önünde bulundurulursa bu detay çok da şaşırtıcı görünmüyor.

Sızdırılan videoda gösterilen sınıflardan birisi CoD Mobile’daki gibi Ninja sınıfına benziyor. Bunun yanı sıra kalkan tutan bir karakter de bulunuyor. Bunun yanında şifacı gibi bir karakter de yer alıyor gibi duruyor. Ancak yine de bunlar tahminler ve beklenenler ile gerçekleşenler birbirini karşılamayabilir. Yine de CoD Mobile ve PUBG Mobile’ın birbirine olan benzerliği ve yakınlığına bakılarak, söz konusu beklentilerin en azından bu yönden tutacağı düşünülüyor.

Sızdırılan detayların yer aldığı videoyu aşağıya bırakıyoruz