Microsoft’un itinayla yeni işlevler eklediği, Android ile PC’nizi bağlayan Your Phone uygulaması, artık PC’nizden telefon araması yapmanıza da izin veriyor.

Bir süredir test edilen “Calls” işlevi, çağrıları PC’den telefona aktarma gibi yararlı yeteneklerle geliyor. İşlev, Android 7.0 ve üzerini çalıştıran tüm telefonlara dağıtılmaya başlanmış durumda (şimdiye kadar yalnızca bazı Samsung Galaxy modellerine açıktı). iOS ise bir süre daha bekleyecek gibi görünüyor.

İşlevin duyurusu yapılmış olsa da, “kademeli” olarak dağıtılacağının altı çiziliyor. Yani PC’den çağrı yapma işlevi, henüz herkese ulaşmış olmayabilir. İşlevi alabilmek için Windows 10 Mayıs 2019 güncellemesini yüklemiş olmak ve elbette Your Phone uygulamasının en son sürümüne güncellemek gerekiyor.

Kısa bir süre için Windows Insider’ların test ettiği uygulama, Microsoft Apps’ın bir parçası olarak Google Play Store’dan indirilebiliyor. Aracın PC sürümünü Microsoft Store’dan indirmeniz gerekiyor. Cihazlarınızı birbirine bağlamak için Microsoft hesabınıza oturum açmanız isteniyor.