Markanın ilk önceliği pozlama, renk ve beyaz dengesi konusunda üç kamera da (ana,ultra geniş açılı ve telefoto) tutarlılığı sağlamak. Bu birden fazla kameraya sahip telefonlarda kullanıcıların en çok şikayetçi olduğu konulardan birisi.

Her kamerada farklı sensör olduğu için kameralar arasında geçiş yapıldığında, fotoğraf ve video kalitesinde gözle görülür farklar ortaya çıkıyor. OnePlus’ın önceliği bu farkı minimum seviyeye indirmek.

Tüm kameraların 4K video kaydı yapması ve kayıt sırasında aralarında geçişte OnePlus’ın öncelikleri arasında. Video kaydı sırasında kameralar arasında geçiş, Eylül ayında tanıtılan iPhone 11 serisinde ön plana çıkarıldı.

Bu hedeflerden bazıları yazılım güncellemesi ile hayata geçirilecek. Ancak, bazıları şu anki donanım ile mümkün değil. Buna bir önek vermek gerekirse, tüm kameraların 4K çekim yapabilmesi şu anki telefonlarda mümkün değil.

Deklanşör hızının artırılması, otomatik odaklamanın daha tutarlı hale gelmesi ve video için gece modu gibi birçok yenilik OnePlus’ın şu anda üzerinde yoğun bir şekilde çalıştığı ana hedefler.