Pixel 4 ve OnePlus 7 Pro‘nun 90 Hz ekranını aşan firma, önümüzdeki OnePlus 8’de ilk kez piyasaya çıkması beklenen yeni 120Hz ekran ile piyasayı alt üst etmeyi umuyor.

Bir kullanıcının 30 FPS veya 60 FPS video izleyebilmesi ve 8 Pro’daki “MEMC” çipinin daha yüksek bir kare hızını stabil hale getirmek için ek görüntüler oluşturabilecek. OnePlus 8 ekranı, kare hızını yeni teknolojisi ile beraber otomatik ayarlayabilecek.

If you’ve seen high-quality TVs, you’re no stranger to MEMC. We’ve created a custom MEMC chip that can push ordinary 30fps video up to 120, so any video gets the full advantage of our 120Hz Fluid Display. pic.twitter.com/YPD3fw5uOn

— Pete Lau (@PeteLau) January 16, 2020

OnePlus CEO’su Peter Lau, dün akşam saatlerinde 60 Hz ile 120 Hz karşılaştırma videosu yayınladı. Videoya göre yeni 120 Hz sıvı ekranın performansı etkileyici görünüyor.

Yeni OnePlus modelinin ön tarafta yer alan düğme şeklinde selfie kamera, arka tarafta yer alacak dörtlü kamera kurulumu ile OnePlus 7 Pro’ya benzer bir görünüm ile gelmesi bekleniyor. Sızan diğer teknik özellikler ise Snapdragon 865 işlemcisine ve 12 GB RAM kapasitesine sahip olacak.