Genel olarak bilgisayar kullanan çoğu kişinin karşısına çıkan hatalardan biri olan DLL hataları, çoğunlukla bu dosyaların eksik veya zarar görmüş DLL dosyalarından kaynaklıdır. Bu sıkıntılardan biride ISDone.dll hatasıdır.

ISDone.dll dosyası genelde bir oyun veya programın yüklenmesi sırasında veya yüklendikten sonra programı çalıştırmak istediğinizde size ISDone.dll eksik tarzında bir hata ile aranır.

ISDone.dll hatası çözümü yaparken dikkat edilmesi gerekenler

ISDone.dll hatası çözümünü yaparken bazı dikkat edilmesi gereken hususlar var. Yüklemiş olduğunuz veya yükleyeceğiniz ISDone.dll dosyasının bilgisayarınız ile uyumlu olması gerekmekte. Aksi takdirde bilgisayarınızdaki dosya düzelmez ve hata vermeye devam eder. Bir program için yapıyorsanız, programa dair herhangi bir dosyanız onları yedekleyerek çözüm işleminden önce güvende tutabilirsiniz.

ISDone.dll hatası çözümü – Yol-1

1- İlk olarak yükleyeceğiniz oyun veya programlar RAR dosyası içinde ise, onları RAR dosyasından çıkartmanız gerekmekte.

2- Bilgisayar klasörüne girip sağ üstteki arama kısmına gelip system32 yazıyoruz. Sonra önümüze çıkan system32 klasörüne tıklıyoruz. Ardından ise size vereceğimiz linkteki ISDone.dll dosyasını system32 klasörünün içine atıyoruz.

3- Bilgisayarınız 32bit ise 2. adımdaki gibi çözmüş oluyoruz.

Fakat 64 bit ise bilgisayar klasörüne giriyoruz. Ardından sağ üstteki arama kısmına SysWOW64 yazıyoruz ve önümüze çıkan SysWOW64 klasörüne tıklıyoruz. Ardından size vereceğimiz linkteki 64 bit uyumlu olan ISDone.dll dosyasını SysWOW64 klasörünün içine atıyoruz.

4- Sonrasında RAR’dan çıkarmış olduğumuz oyun veya program dosyasını hata vermeden bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Bu işlemleri uyguladığınız halde hala hata almaya devam ediyorsanız 2. çözüm yolunu uygulayabilirsiniz.

ISDone.dll hatası çözümü – Yol-2

Android için aylardır süren Google Drive hatası!

Android kullanıcıları tarafından yapılan açıklamalara göre, Google Drive hatası aylardır devam ediyor. Aylar boyunca süren hatanın henüz düzeltilmemiş olması da oldukça dikkat çekici. 

1- Bilgisayarınızda antivirüs programı var ise, ilk olarak onu (sadece bu işlemler sırasında) devre dışı bırakın. Daha sonra “Windows Defender” programını çalıştırıp onu da devre dışı bırakın. Devamında tekrardan üstteki birinci çözüm yolunu deneyin.

ISDone.dll  32 – 64 bit indirme linki

ISDone.dll Nereye Atılır?

32 bit için system32 klasörüne, indirdiğiniz ISDone.dll dosyasını atıyoruz.

64 bit için SysWOW64 klasörüne, indirdiğimiz ISDone.dll dosyasını atıyoruz.

İndirmiş olduğunuz ISDone.dll dosyasını sadece gösterilen klasörlere atmanız yeterlidir.

ISDone.dll Hatası Nerelerde Görülür?

ISDone.dll hatasını oyun ve programlarda başta olmak üzere, diğer uygulamaları çalıştırma esnasında da görebiliyoruz.

Çoğunlukla oyunlarda bilgisayara yükleme esnasında ortaya çıkar. Genellikle online oyunlarda görülür. Gta 5, ETS2 gibi oyunlarda bu durumu yukarıda anlattığımız ISDone.dll çözüm yolları ile önleyebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere ISDone.dll hatası nasıl çözülür sorusundan bahsettik ve nasıl çözüleceğini ISDone.dll indirme yoluyla göstermeye çalıştık. iSDone.dll hatası çözüm yolları sırasıyla ve adım adım yapıldığında hatanız düzelecektir. Umarız bilgisayarınızda tekrar böyle bir hata ile karşılaşmazsınız.