Cihaz, genel puanlamada DxOMark’tan 109 puan aldı. Daha somut bir karşılaştırma yapabilmek için iPhone 11 Pro Max’in skorunu söylemek gerekirse, bu cihaz da 117 puan aldı. iPhone XS Max ise bu test sonucunda 106 puan elde etti.

iPhone 11 ile iPhone 11 Pro Max’in video kalitesi birbirine oldukça yakın. Burada farkı yaratan fotoğraf kalitesi oluyor. Cihazın Pro modeli, fotoğraf konusunda daha yetenekli diyebiliriz. Pro modeli fotoğraf skorunda 124 puana ulaşırken, iPhone 11’in skoru 112’de kalıyor.

Öte yandan cihazın geniş açılı kamerası performans konusunda Pro modeline yakın bir seviyede görünüyor. iPhone 11’in; pozlama, renk, ayrıntı ve otomatik netleme konularında kendisinden daha pahalı olan Pro modeline benzer sonuçlar sunduğunu söyleyebiliriz.

Telefonu rakip firmaların cihazlarıyla karşılaştırmak gerekirse; DxOMark sonuçları cihazın, Samsung Galaxy S10 Plus‘tan daha iyi olduğunu gösteriyor.

İki cihaz, iç mekanlarda ters ışık alan bir sahnede test edildi. Bu karşılaştırma sonucunda iPhone 11 daha iyi bir fotoğraf çekti. Bu fotoğrafları aşağıda görebilirsiniz.

Aynı zamanda iki cihaz normal gün ışığı altında bir de dış mekanda karşılaştırıldı. Bu karşılaştırmada iki telefon da birbirine çok yakın fotoğraflar çekerken ufak bir farkla iPhone 11’in detayları daha iyi yakaladığını söyleyebiliriz. Bu fotoğrafları aşağıda görebilirsiniz.