Başta da söylediğimiz gibi Instagram hayatımızın merkezinde olsa bile zaman zaman nasıl dondurulacağını merak ediyoruz. Peki, Instagram nasıl dondurulur? Aslında Instagram dondurma işlemi oldukça basit. Hesabınızı tamamen silmek yerine geçici olarak kapatmak isterseniz aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Öncelikle hesabınızı geçici olarak kapattığınızda neler olur bundan bahsedelim.

Hesabınızı geçici olarak kapattığınızda hesabınız ile fotoğraflarınız, yorumlarınız ve beğenmeleriniz, tekrar giriş yaparak hesabınızı yeniden etkinleştirene kadar gizlenir ancak silinmez. 

Instagram dondurma işlemi

Instagram dondurma işlemi için yapılması gerekenleri ne yazık ki mobil uygulama üzerinden yapmak mümkün değil. Bunun için tarayıcıya ihtiyacınız var. İlk olarak şu adrese giriş yapın:  instagram.com 

Ardından sağ üst köşede yer alan Profil işaretine tıklayın ve Profil Düzenle’yi seçin.

Sağ altta bulunan Hesabımı geçici olarak kapat’a tıklayın ve yönergeleri izleyin.

Hesap dondurma işlemini 7 gün içerisinde bir kez yapabilirsiniz. Dondurduğunuz hesabı da anında geri açamıyorsunuz, 3 saat kadar beklemeniz gerekiyor. Hesabınızı tekrar aktif hale getirdiğinizde fotoğraflarınız hemen gelmeyebilir veya eksik gelmiş olabilir. Telaşa kapılmayın, fotoğraflarınız bir süre sonra geri gelecektir.