Huawei nova 7i özellikleri

Paylaşılan görsellerden de görüldüğü gibi ön kısımda bir ekran deliğine yer verilmiş olan modelde, minimal bir tasarım karşımıza çıkıyor. Parmak izi sensörünün klasik beklentilerin dışında yan tuşla konumlandırıldığı telefonun, akıllı kamera sensörleri de dikkat çeken bir diğer detay olarak karşımıza çıkıyor.

Teknik detaylara bakıldığında ise, telefonun gücünü Kirin 810 işlemciden aldığı görülürken, 8 GB RAM bulunan nova 7i için 128 GB dahili depolama alanı ayrılmış. Ön kısmında 16 Megapiksellik bir kamera yer alırken, arka tarafa geçildiğinde 48 Megapiksel, 8 Megapiksellik ultra geniş açılı bir kamera, 2 Megapiksellik derinlik ve 2 Megapiksel makro kamera bizi karşılıyor.

Huawei’in iddialı olduğu kamera performansı, bu tarz orta segment telefonlarda da etkisini güçlü olarak hissettiriyor. Bu özelliklerinin yanında 40W hızlı şarj desteğine sahip olan modelin 4.200 mAh pilden besleneceğini de ekleyelim.

Bu model ile ilgili bilinmesi gereken önemli detaylardan birisi de ABD ve Huawei arasında yaşanan kriz sonrası Huawei’in akıllı telefonlarındaki Google lisansının iptal edilmesi ve nova 7i için de bu iptal kararının geçerli olması. Bildiğiniz gibi Huawei kendi işletim sistemi ve uygulamalarını geliştiriyor. Bu noktada nova 7i’de de Google servisleri maalesef bulunmuyor. Fakat, Android 10 tabanlı EMUI 10‘u ile kutudan çıkıyor.

Telefon 14 Şubat tarihinde Malezya’da tanıtılacak. Huawei nova 7i fiyat açısından uygun fiyatlı bir model olacak diyebiliriz. Tahminler 320 dolarlık bir fiyat etiketi ile geleceği yönünde ancak şimdilik yapılmış resmi bir açıklama bulunmuyor.