Google Area 120’nin bir ürünü olan Tangi isimli uygulama yayın hayatına başladı. Henüz ülkemizde aktif olmayan uygulama içinde el sanatlarından makyaj ve stil ipuçlarına birçok konuda 60 saniyelik videolar yer alıyor. Google Tangi ile Pinterest’i seven kullanıcılara TikTok ya da YouTube deneyimi vaat ediyor diyebiliriz.

Uygulamayı kullananlar birçok farklı kategoride DIY (Do It Yourself) içeriklerine ulaşabiliyor. Şimdilik teknoloji kategorisinin bulunmaması için uygulamanın dikkat çeken detaylarının arasında.

Dikkat çeken bir diğer detay ise uygulamanın yalnızca iOS işletim sisteminde kullanılabiliyor olması. Android kullanıcıları ise uygulamaya erişmek için web sitesini kullanmak zorunda.

Tangi özellikle bir şeyler öğrenmek için 20 dakika ya da daha uzun süren videolar izlemek yerine kısa sürede istediği bilgiyi almak isteyen kullanıcılara hitap ediyor diyebiliriz. Bu açıdan YouTube’un tahtını elinden alır mı? Şimdilik bunu bilemiyoruz. Aynı zamanda Google’ın kısa süre içinde bir hizmeti başlatma ve onu hızlı bir şekilde kaldırma eğilimi de bulunuyor. Burada kullanıcılardan gelen geri bildirimler son derece önemli. Tangi’nin geleceği ve diğer ülkelerde kullanıma sunulup sunulmayacağı da uygulamanın kullanıcılar tarafından beğenilip beğenilmemesine bağlı olacak diyebiliriz.