Google koronavirüs nedeniyle Çin’de bulunan tüm ofislerindeki faaliyetleri geçici olarak durdurdu. Ofislerin geçici olarak kapatılması ile ilgili duyuru Google sözcüsünden geldi. Kararın sebebi ise tabii ki virüsün yayılma hızı. Aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri hükümetinin de bu konuyla ilgili tavsiyesi bulunuyor. Sözcü bu tavsiyenin de kararda etkili olduğunu belirtti.

Google‘ın Çin’de toplamda 4 ofisi bulunuyor. Aynı zamanda Hong Kong’ta ve Tayvan’da ofisler var. Bu ofisler de geçici olarak kapatılıyor. Ayrıca Çin’deki çalışanların ve yakınlarının da kısa sürede evlerine dönmeleri gerektiği söylenildi.

Şu sıralar Çin’de Yeni Yıl tatili dönemi yaşanıyor. Yapılan açıklamaya göre bu tatilin ardından ofisler kapalı kalmaya devam edecek. Teknoloji devi çalışanlarına iş seyahati için kısıtlamalar koymuş durumda. Aynı zamanda yakın zamanda seyahat eden çalışanlarının da 14 gün sonra dönmelerini istedi. Bildiğiniz gibi virüsün kuluçka süresi 1-14 gün arasında değişiyor.

Şirket aynı zamanda Çin’deki yardım çalışmalarına destek olduğunu ve Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Hareketi’ne 250 bin dolarlık hibe gönderdiğini duyurdu.