Geçtiğimiz yıl içinde satışa çıkardığı telefonlarla dikkatleri üzerine çeken Samsung, 2020 için de çalışmalarına devam ediyor. Firma tarafından giriş seviyesinde piyasaya sunulacak modeller Galaxy A41 ve Galaxy A31 için bazı bilgiler ortaya çıktı. Her iki telefon için büyük çalışmalar yapan Samsung, özellikle batarya kısmında tekrar gündeme oturacak.

Galaxy A41 özellikleri hakkında sızan bilgilere bakıldığında, ilk olarak ana kameranın 48 Megapiksel olduğu görülüyor. Arkada kaç kamera kullanılacağı ise henüz belirsiz. Samsung, Galaxy A51 modelinde de 48 Megapiksel kamera kullanmıştı. A41’in ön kamerası için 25 Megapiksel kamera konumlandırılırken, telefonun dahili hafızasının 64 GB olduğu belirlendi.

Galaxy A31‘de 5.000 mAh batarya bulunacak. Bataryanın büyüklüğüyle birlikte uzun süre kullanım sağlanması bekleniyor. 48 Megapiksel ana kameraya sahip olacak olan Galaxy A31, 5 Megapiksel makro kameraya da sahip olacak. Depolama alanı Galaxy A41’de de olduğu gibi 64 GB olacak.

Samsung, A serisinin 2019’da sağladığı başarıyı devam ettirmek istiyor. Bu nedenle yeni modelleri için çalışmaları hız kesmeden sürdürüyor. Ancak modellerin  kullanıcılarla ne zaman buluşacağı henüz belirsiz.