Asus garanti süresi sorgulama için birkaç bilgiye ihtiyacımız var. Eğer bir Asus cep telefonuna sahipseniz, Garanti bilgisi için telefonunuzun “Seri no” kodu gerekmektedir. Asus marka bir ekran kartı ya da bilgisayar parçasına sahipseniz, yine aynı şekilde “Seri no” ile Asus garanti takip işlemini yapabilirsiniz.

Asus Türkiye garanti sorgulama işlemi

Spotify hesap silme nasıl yapılır?

Spotify hesap silme nasıl yapılıyor ve Spotify hesap kapatma hangi işlemler ile gerçekleşiyor merak ediyorsanız bu yazımızda cevabını bulabilirsiniz…

Asus garanti kapsamı sorgusu yapmadan önce, elinizdeki Asus ürününün seri numarasını bilmeniz gerekmektedir. Eğer cihazınızın seri numarasının nasıl bulunacağını bilmiyorsanız, aşağıdaki adresten cihazınızın seri numarasını öğrenerek, Asus seri no garanti sorgulama işlemine devam edebilirsiniz. Asus garanti sorgulama işlemi çok kısa bir işlemdir.

Telefon, bilgisayar, ekran kartı ve ağ ürünleri gibi neredeyse tüm cihaz ve ürünlerinizin seri numarasını bulabilir ve Asus garanti kapsamı içinde olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz demiştik. Bu seri numaralarının nerede bulunduğunu Asus bizlerle buradaki sayfasından paylaşmış.

Asus garanti için seri numaramızı öğrendikten sonra buradaki internet adresine gidiyoruz. Karşımıza böyle bir Asus garanti süresi sorgulama sayfası çıkıyor:

Bu ekrana ürünümüzün seri numarasını girdikten sonra, anlaşma şartlarını kabul edip “Gönder“ tuşuna basıyoruz. Karşımıza çıkan ekranda ürünümüz ve Asus garanti tarihi yazacaktır.

Asus ekran kartı garanti sorgulama , Asus telefon garanti sorgulama ve Asus notebook garanti sorgulama işlemleri seri no üzerinden yapıldığı için, hepsini tek bir sayfadan bu şekilde sorgulayabilirsiniz.

Asus garanti servisi nerede var?

Samsung garanti sorgulama nasıl yapılır?

Samsung garanti sorgulama nasıl yapılıyor sorusunun dışında, Samsung garanti takip ve Samsung garanti servisi nerede bilgilerini de içeren yazımız okuyun!

Asus garanti servisi 2 ilde bulunmaktadır. İstanbul ve Ankara. İstanbul’da 2 şube, Ankara’da ise 1 şube bulunmaktadır. Asus garanti kapsamı içerisinde olan ürünlerinizi bu merkezlere götürebilirsiniz. Dilerseniz, Asus garantiye ürün gönderme yolunu da tercih ederek, kargo ile ürününüzü Asus garantiye gönderme işlemini yapabilir ve garanti hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Ancak Asus firması, kullanıcı ya da kargo şirketi kaynaklı olan hatalı ürün gönderimi ya da gönderim sırasında oluşabilecek zararları karşılamaz. Onarımı yapılmış olan ürün, hiçbir bedel talep edilmeden kullanıcıya kargo ile gönderilir.

Asus garanti servisi noktalarının iletişim ve adres bilgilerine ise buradan ulaşabilirsiniz.

Asus garanti takip nasıl yapılır?

Asus garanti servisi ile onarım yapılan cihazınızın kontrollerini de takip edebilirsiniz. Ürününüzün seri numarası ile belirtilen buradaki adresten sorgulama yapabilir ve ürününüz hakkında güncel bilgileri alabilirsiniz. Size bu ekranda sunulan bilgiler bilgilendirme amaçlı olup, kesin bir tarihi ya da durumu belirtmemektedir.

Gerektiği durumlarda Asus müşteri hizmetlerini arayarak da sormak istediğiniz soruları ve cihazınızın servis durumunu öğrenebilirsiniz. Buradaki adresteki seçenekler üzerinden ister telefonla arayıp, isterseniz de canlı yardıma bağlanarak sorunlarınızı dile getirebilirsiniz.

Eğer aldığınız ürün distribütör ya da mağaza yoluyla alınmış ise, mağazayla birebir iletişime geçerek de ürününüzün Asus garanti servisi işlemleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Asus yurt dışı garanti nedir?

Asus uluslararası garanti konusu kullanıcılar tarafından en çok merak edilen konulardan biri. Bu sebeple biz de bu konuya bir açıklık getirebiliriz. Asus cihazlarının garantisi, alındığı ülkenin Asus garanti kapsamı içinde değerlendirilir. Örneğin; Avusturya’dan bir laptop aldınız ve Türkiye’ye geldiniz. Avusturya’da garanti hizmeti 1 yıl olduğu için, ülkemizde de 1 yıl geçerliliği vardır.

Asus markası global olarak Asus garanti süresi sorgulama ve Asus garanti servisi hizmetini sunmaktadır. Asus garanti sorgulama ile eğer varsa seri numaraları vasıtasıyla kontrol edebilirsiniz.

Tam tersi bir durum konusunda, yani Türkiye’den alınıp yurt dışına götürülen cihazın (Asus garanti servisi desteği var ise) en az 1 yıl garanti süresi devam edecektir. Fakat ülkelerin garanti prosedürleri değişebildiği için, ürününüzü Asus garanti kapsamı ile başka bir ülke Asus garanti servisi onarımına vereceğiniz zaman sizlerden ürünün alımına dair belge ya da fatura istenebilir.

Asus garanti kapsamı – Asus garanti şartları nelerdir?

Asus, garanti durumu için bazı şartları kullanıcıya bildirmektedir. Ürün üzerindeki parçaların seri numaraları ya da parça numaralarının değiştirilmesi ürününüzü garanti dışında bırakacaktır. Asus garanti süresi sorgulama işlemi yapıldığında da garantiniz görünmeyecektir.

Asus cihazınızın yetkili olmayan kişilerce açılması, tamir edilmesi ve değişiklik yapılması durumunda ürününüz garanti dışında kalacaktır. Kullanıcı tarafından kaynaklı sorunlar garanti konusunda kesinlikle kabul edilmez ve Asus garanti kapsamı altına alınamaz.

Hırsızlık, çalınma, şebeke kaynaklı elektrik arızaları ve üründe virüs kaynaklı bulunan problemler garanti kapsamı altında değerlendirilemez. Kullanım talimatlarına uygun kullanıldığı halde üründe sorun meydana gelmesi halindeki problemler, garanti kapsamı altında değerlendirilir. Aldığınız ürün ile birlikte gelen kullanım talimatlarını okumanız sizin yararınıza olacaktır.

Asus firması hakkında merak edilen sorulara bu yazımızda cevap vermiş olduk. Asus garanti süresi sorgulama, garanti şartları ve Asus garanti takip işlemleri gibi konulara yazımızda yer verdik. Bir Asus ürünü almadan önce bir tüketici olarak haklarınızı ve yükümlülüklerinizi bilmenizde oldukça fayda var.