Birçok Broadcom teknolojisi, akıllı telefonların içerisinde yer alıyor. Şirketin erişimi o kadar güçlü ki, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Birliği denetleyicileri Broadcom’un bu gücü kötüye kullanmadığından emin olmak için işin her yönünü araştırıyor. Wall Street Journal tarafından tespit edilen dosyaya göre, Apple ve Broadcom bir dizi yüksek performanslı kablosuz bileşen ve modül temini için anlaşma sağlamış durumda.

Apple ve Broadcom wireless çip anlaşması, ürün başına 10 dolarlık bir fatura ortaya çıkarmış durumda. Bu da Broadcom’un önümüzdeki üç yıl için yaklaşık 15 milyar dolar gelir elde edeceği anlamına geliyor. Ancak, Apple’ın bu çipleri hangi ürün için aldığı bilinmiyor. Gelecekteki iPhone ve iPad modelleri için olması muhtemel. Bu da Apple ve Intel arasındaki modem ve çip anlaşmalarına zarar verebilir.

Apple ve Broadcom arasındaki anlaşmanın ne derece ileri gideceği hakkında net bir tahmin yok. Eğer yeni ürünlerden memnun kalınırsa, Apple ve Intel arasındaki ürün satın alımı azalabilir.