AppleInsider’ın ulaştığı bilgilere göre, Apple 2019 son çeyreğinde 70 milyondan fazla iPhone üretimi gerçekleştirdi. Bu üretimin yüzde 74’ünü kapsayan iPhone 11 ve iPhone 11 Pro modellerinin 52 milyon adet üretimi gerçekleştirildi.

2020 yılının ilk çeyreğinde ise Apple’ın üretim gücünün yıllık yüzde 12 artışla 46 milyon yeni iPhone modeli üretmesi bekleniyor. Yaklaşık 46 milyon üretilecek yeni modeller arasında, önümüzdeki süreçte tanıtılması beklenen iPhone SE 2’nin 6 milyonluk kısmını kapsayacağı öngörülüyor.

Bu istatistiğin dayanağı ise Mart 2016’da piyasaya sürülen iPhone SE modelinin üretim sayısına eşdeğer olması ve halen Hindistan’da bulunan fabrikada üretiliyor olması referans olarak gösterildi.

Tüm veriler ışığında, 2020’nin ikinci çeyreğinde yani Apple’ın üçüncü mali çeyreği içerisinde, yaklaşık 43 milyon iPhone üretimi gerçekleşecek.

20 Ocak’ta Apple hisse senedi fiyat hedefi 350 dolara çıkarılmıştı. Bununla birlikte iPhone SE 2 ve 5G teknolojisiyle gelecek yeni iPhone modellerinin etkisi de büyük olacak. Yeni modellerin Apple tarafındaki büyüme hedeflerine büyük bir ivme kazandırması bekleniyor.

Son olarak araştırmacı ve analistlere göre Apple’ın 2020 mali yılı içerisinde 195 milyon iPhone üreteceği ortak düşünce olarak ön plana çıkıyor.