Firmanın uygun fiyatlı modellerinden Redmi 8A, Kasım ayında MIUI 11’in en son sürümüne güncellendi. Fakat cihaz sahibi kullanıcılar hala Android 9 Pie ile telefonlarını kullanmaya devam ediyor.

Diğer yandan bu cihaza sahip kullanıcıları sevindirecek bir bilgi Geekbench sonuçlarında görüldü. Redmi 8A, yakın zamanda Android 10 güncellemesini alacak gibi görünüyor.

Android 10’lu Redmi 8A performans testi sonuçları ise şöyle; cihazın tek çekirdekli performans skoru 864 olurken, çoklu çekirdekte bu sonuç 3669 olarak belirlendi.

Xiaomi Redmi 8A özellikleri

Ülkemizde 1.000 lira bandında tüketiciye sunulan cihazın özelliklerini hatırlayalım. Telefon 6.22 inç, HD+ çözünürlüğe sahip ve Corning Gorilla Glass 5 teknolojisiyle korunan bir ekranla geliyor. Damla çentikli yapıya sahip ekran, yeni nesil cihazların tasarım diline de uygun bir görünüme sahip.

Telefon işlemci gücünü ise Qualcomm’un giriş-orta seviye segmenti için ürettiği Snapdragon 439’dan alıyor. Öte yandan cihazda 2 GB ve 3 GB olmak üzere iki farklı RAM varyasyonu bulunmakta. Depolama kapasitesi ise 32GB olarak karşımıza çıkıyor.

Cihaz pil tarafında da kullanıcıları tatmin edecek bir değere sahip. Redmi 8A, 5.000 mAh batarya kapasitesi ile tüketicilere sunuluyor.